Unikátna Santiagova diéta: 60 dní, ktoré zmenia život a dovedú k vysnívanej postave

Pokiaľ chce v dnešnej dobe človek chudnúť, má na výber zo skutočne veľkého množstva rozličných redukčných programov, ktoré sľubujú zaručené a predovšetkým rýchle výsledky. Vo väčšine prípadov však takéto diéty predstavujú skôr jednorazovú záležitosť – sľubovaná strata kilogramov sa síce uskutoční, veľmi často sa však čoskoro dostaví jo-jo efekt a návrat k pôvodnej váhe. Pochybný účinok takýchto striktných diét je vyvolaný najmä prvoplánovosťou a nedostatočnou prepracovanosťou.

Je nutné tiež podotknúť, že neprirodzene rýchle chudnutie (napr. úbytok niekoľkých kilogramov a viac v priebehu týždňa) býva sprevádzané menej i viac vážnymi zdravotnými problémami a rozhodne nejde o spôsob chudnutia schvaľovaný výživovými odborníkmi a lekármi. 

Revolučný diétny program učí zdravý životný štýl

Pokiaľ je i vaším cieľom schudnúť a váhu si dlhodobo udržať, prípadne by ste radi zmenili svoje stravovacie návyky a dokázali sa v budúcnosti vyhnúť ťažkým pokrmom a prázdnym kalóriám, je pre vás Santiagova diéta to pravé orechové.

 

Žena s úsmevom jej zdravý zeleninový šalát

 

Santiagova diéta predstavuje moderne pojatú myšlienku diétneho programu, ktorý vás nielenže postupne dovedie k vysnenej váhe, ale zároveň naučí zásadám zdravého životného štýlu. Diéta zdôrazňuje dôležitosť pravidelného stravovania a konzumáciu nutrične vyvážených a ľahkých pokrmov plných zeleniny, ovocia, vitamínov a bielkovín. Rovnako tak má svoje nenahraditeľné miesto i dostatočný pitný režim (1,5 – 3 litre tekutín denne).

Kalórie môžu miznúť i bez hladovania

Diéta trvá 60 dní a je rozdelená do troch fáz. V jej priebehu sa človek stravuje podľa e-knihy, ktorá obsahuje naplánovaný jedálny lístok a recepty, a s ktorej pomocou si pripravuje plnohodnotné obedy a večere. I keď je diéta pomerne komplexná a je nevyhnutné denne pripravovať jednotlivé teplé pokrmy, súčasťou nie sú žiadne zložité návody a postupy, ktoré často skôr odradzujú.

Diéta je zároveň doplnená i o pravidelnú konzumáciu rastlinných proteínových kokteilov v dobe raňajok a desiat. Rozhodne sa teda nemusíte obávať, že by sa počas programu ktokoľvek trápil hladom, naopak – každého vždy sprevádza príjemný a až prekvapivý pocit sýtosti, ktorý nie je pre redukčné programy príliš typický, a napriek tomu človek chudne. Stačí správne zvolený jedálny lístok, ktorý naštartuje účinné spaľovanie vďaka stavu tzv. ketózy, teda stavu, keď telo prijíma zvýšené množstvo bielkovín na úkor sacharidov a organizmus spaľuje tukové zásoby ako náhradný zdroj energie.

V rámci Santiagovej diéty je potrebné vynechať pomerne veľké množstvo bežne konzumovaných potravín, okrem iného všetky údeniny, červené a biele mäso, mliečne výrobky, oleje, sladkosti či alkohol. Napriek tomu je diétna strava pestrá a chutná a obsahuje veľké množstvo zeleniny a ovocia. V receptoch avšak nájdete i tofu, tempeh, huby, kuskus, batáty či ryžu.

 

Nakrájaná petržlen a zelenina v kuchyni

 

Návrat k pôvodnej váhe a návykom sa nekoná

Ako už bolo spomínané, celý program je navrhnutý tak, aby si každý v jeho priebehu dokázal osvojiť nastavený spôsob stravovania a preniesť nové recepty i používané suroviny do bežného života. Len tak možno docieliť trvalé udržanie cieľovej váhy. 

Program tiež obsahuje i rad tipov a rád, ako sa už nikdy nevrátiť späť k pôvodnej váhe a stravovacím návykom a naplno prijať Santiagův životný štýl. Pokiaľ vás diéta zaujala, neváhajte a prečítajte si viac.

Zdravotné upozornenie

Rovnako ako pri všetkých redukčných programoch, i v prípade Santiagovej diéty je na mieste konzultácia s lekárom, ktorý posúdi zdravotný stav a vhodnosť programu. Diéta sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám a osobám trpiacim ochorením pečene, obličiek a srdca.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie