Unikátna Santiagova diéta: 60 dní, ktoré zmenia život a dovedú k vysnívanej postave

Pokiaľ chce v dnešnej dobe človek chudnúť, má na výber zo skutočne veľkého množstva rozličných redukčných programov, ktoré sľubujú zaručené a predovšetkým rýchle výsledky. Vo väčšine prípadov však takéto diéty predstavujú skôr jednorazovú záležitosť – sľubovaná strata kilogramov sa síce uskutoční, veľmi často sa však čoskoro dostaví jo-jo efekt a návrat k pôvodnej váhe. Pochybný účinok takýchto striktných diét je vyvolaný najmä prvoplánovosťou a nedostatočnou prepracovanosťou.

Je nutné tiež podotknúť, že neprirodzene rýchle chudnutie (napr. úbytok niekoľkých kilogramov a viac v priebehu týždňa) býva sprevádzané menej i viac vážnymi zdravotnými problémami a rozhodne nejde o spôsob chudnutia schvaľovaný výživovými odborníkmi a lekármi. 

Revolučný diétny program učí zdravý životný štýl

Pokiaľ je i vaším cieľom schudnúť a váhu si dlhodobo udržať, prípadne by ste radi zmenili svoje stravovacie návyky a dokázali sa v budúcnosti vyhnúť ťažkým pokrmom a prázdnym kalóriám, je pre vás Santiagova diéta to pravé orechové.

 

Žena s úsmevom jej zdravý zeleninový šalát

 

Santiagova diéta predstavuje moderne pojatú myšlienku diétneho programu, ktorý vás nielenže postupne dovedie k vysnenej váhe, ale zároveň naučí zásadám zdravého životného štýlu. Diéta zdôrazňuje dôležitosť pravidelného stravovania a konzumáciu nutrične vyvážených a ľahkých pokrmov plných zeleniny, ovocia, vitamínov a bielkovín. Rovnako tak má svoje nenahraditeľné miesto i dostatočný pitný režim (1,5 – 3 litre tekutín denne).

Kalórie môžu miznúť i bez hladovania

Diéta trvá 60 dní a je rozdelená do troch fáz. V jej priebehu sa človek stravuje podľa e-knihy, ktorá obsahuje naplánovaný jedálny lístok a recepty, a s ktorej pomocou si pripravuje plnohodnotné obedy a večere. I keď je diéta pomerne komplexná a je nevyhnutné denne pripravovať jednotlivé teplé pokrmy, súčasťou nie sú žiadne zložité návody a postupy, ktoré často skôr odradzujú.

Diéta je zároveň doplnená i o pravidelnú konzumáciu rastlinných proteínových kokteilov v dobe raňajok a desiat. Rozhodne sa teda nemusíte obávať, že by sa počas programu ktokoľvek trápil hladom, naopak – každého vždy sprevádza príjemný a až prekvapivý pocit sýtosti, ktorý nie je pre redukčné programy príliš typický, a napriek tomu človek chudne. Stačí správne zvolený jedálny lístok, ktorý naštartuje účinné spaľovanie vďaka stavu tzv. ketózy, teda stavu, keď telo prijíma zvýšené množstvo bielkovín na úkor sacharidov a organizmus spaľuje tukové zásoby ako náhradný zdroj energie.

V rámci Santiagovej diéty je potrebné vynechať pomerne veľké množstvo bežne konzumovaných potravín, okrem iného všetky údeniny, červené a biele mäso, mliečne výrobky, oleje, sladkosti či alkohol. Napriek tomu je diétna strava pestrá a chutná a obsahuje veľké množstvo zeleniny a ovocia. V receptoch avšak nájdete i tofu, tempeh, huby, kuskus, batáty či ryžu.

 

Nakrájaná petržlen a zelenina v kuchyni

 

Návrat k pôvodnej váhe a návykom sa nekoná

Ako už bolo spomínané, celý program je navrhnutý tak, aby si každý v jeho priebehu dokázal osvojiť nastavený spôsob stravovania a preniesť nové recepty i používané suroviny do bežného života. Len tak možno docieliť trvalé udržanie cieľovej váhy. 

Program tiež obsahuje i rad tipov a rád, ako sa už nikdy nevrátiť späť k pôvodnej váhe a stravovacím návykom a naplno prijať Santiagův životný štýl. Pokiaľ vás diéta zaujala, neváhajte a prečítajte si viac.

Zdravotné upozornenie

Rovnako ako pri všetkých redukčných programoch, i v prípade Santiagovej diéty je na mieste konzultácia s lekárom, ktorý posúdi zdravotný stav a vhodnosť programu. Diéta sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám a osobám trpiacim ochorením pečene, obličiek a srdca.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.