Čokoládové proteínové nanuky s drvenými pistáciami

Vyzrajte na horúce letné dni s tými najčokoládovejšími nanukmi, aké si len dokážete predstaviť, navyše krásne krémovými a pripravenými v pohodlí domova. Nebudete potrebovať nič viac ako 4 ingrediencie: zrelé banány, arašidové maslo, mandľové mlieko a proteínový prášok plný kakaa pre vyšší podiel bielkovín. Hotové nanuky sa už len ponoria do čokoládovej polevy, obalia v šťavnatých pistáciách a dokonalý chuťový zážitok je razom na svete. Pustite sa do nich ešte dnes, nech ste pripravení na zajtrajšok!

 

Čokoládové nanuky s polevou a pistáciami

 

Čo budeme na recept potrebovať?

Na 6 nanukov:

2 veľké zrelé banány

30 g Fit-day proteín premium čokoláda

2 lyžice arašidového masla

240 ml mandľového mlieka

Na zdobenie:

100 g horkej čokolády

50 g nesolených pistácií, jemne nadrvených

 

Postup:

Príprava nemôže byť jednoduchšia – všetky ingrediencie dáme do mixéra a mixujeme tak dlho, kým sa dokonale nespoja. Zmes rozlejeme do 6 formičiek a nezabudneme na drievko. Nanuky vložíme do mrazničky a necháme cez noc.

Pokiaľ chceme nanuky vylepšiť o polevu, čo jednoznačne odporúčame, opatrne ich vyberieme z formičiek a namočíme do rozpustenej čokolády, ktorú si predtým rozohrejeme vo vodnom kúpeli. Na záver posypeme drvenými pistáciami, uložíme na tácku vyloženú voskovaným papierom a opäť vložíme do mrazničky – tentoraz stačí 20 minút.

Ak sa do receptu pustíte a budete na výsledok patrične hrdí, nezabudnite svoj kuchársky um zvečniť a označiť nás na Instagramu alebo použiť hashtag #fitdayrecepty. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.