Fit-day story

Príbeh Jitky a Jakuba začal pred niekoľkými rokmi. Bolo to obdobie, kedy sa na internet pomaly začali dostávať informácie o škodlivosti niektorých potravín. Veľa chémie, geneticky modifikované surovín, prebytok rafinovaného cukru a nezdravých tukov. Jitka bola človek, ktorý od mala vyhľadával informácie, na základe ktorých by svoj život mohla posunúť k lepšiemu. Vďaka dostupným výskumom, vedeckým článkom sa dozvedela o všetkých problémoch v potravinárstve a začala sa intenzívne zaoberať tým čo jej. Zistila, že v jedálničku má zaradené veci ktoré telu škodia. V tom čase sa jej manžel Jakub rozhodol skončiť v práci. Pracoval ako bankový úradník, ktorý nemal nikdy veľa času na jedlo a vždy hľadal nejakú rýchlu náhradu jedla. Preto sa spoločne začali zaoberať tým, aby telu dali to najlepšie "palivo". Samozrejme ako človek začne jesť to čo telo potrebuje, dá mu potrebné živiny, vitamíny a je ďaleko od jedál plných chémie, tak sa jeho zdravie začne po všetkých stránkach zlepšovať. Čím viac času obaja venovali zdravej strave, tým viac je nový životný štýl začal baviť.
 

Počas tejto doby zistili, aké dôležité je prijímať ľahko vstrebateľné potraviny, ktoré nezaťažujú organizmus niekoľkými hodinovým trávením. Ako nevyhnutné a dôležité sú bielkoviny a sacharidy prijímané zo správnych zdrojov. Pretože bol Jakub alergický na laktózu a nemohol jesť žiadne mliečne výrobky, zaujali ich pozornosť rastlinné bielkoviny a suroviny pochádzajúce čisto z prírody. Začali sa vytvoriť si tú najlepšiu formu raňajky alebo desiaty. Raňajky totiž pre nich bola tou najdôležitejšou časťou dňa. Ráno je totiž ideálne naštartovať telo a nabiť ho tými správnymi zložkami, vitamíny a minerály. Trvalo to takmer rok kým našli všetky potrebné ingrediencie. V dnešnej dobe je totiž veľmi ťažké nájsť prírodné ingrediencie, ktoré neobsahujú žiadne pridané látky, éčka, farbivá, konzervanty, stabilizátory a arómy. Z týchto rastlinných ingrediencií postupne začali vytvárať všetky svoje raňajky. Aby som ešte všetko uviedol na pravú mieru - Jakub a Jitka vyvíjali produkty zo začiatku čisto pre seba a svoju raňajkách.

 

Jakub a Jitka - zakladatelé Fit-day

 

V čase, keď zmenili svoj spôsob stravovania, mal Jakub problém s nadváhou (94kg). Vďaka dnes už Fit-day produktom dosiahol počas roka ideálnej váhy (70g :)). Mesačne chodil k lekárovi a zistil že má dostatok všetkých vitamínov, minerálov, prestal mať vysoký krvný tlak. Bolo to na jar 2012, kedy sa pri nákupe pozreli do regálu a povedali si: "Nebolo by fajn nájsť naše produkty tu?" "Nebolo by úžasné zdieľať naše produkty aj s ľuďmi rovnako nadšenými zdravou stravou ako my?" "Nebolo by skvelé, aby ľudia mali možnosť nájsť zdravú alternatívu raňajky bez chémie, cukrov a tukov v tej najvyššej kvalite? "Nápad sa stal realitou. Rodina bola zo začiatku trochu skeptická. Neverili tomu, že by ľudia chceli jesť zdravšie. Videli spúta prekážok, hlavne tých finančných. Ale nakoniec sa im podarilo presvedčiť všetky vrátane banky a Jakub s Jitkou vložili do svojej myšlienky a nápadu úplne všetko (vrátane prečerpanie všetkých kariet :-D). Kúpili teda fabriku uprostred prírody, obklopení lesom na kraji Hluboček 20 km od nádherného mesta Olomouca a pustili sa do rekonštrukcie. Po nociach vymýšľali designy dóz a rok im trvalo než všetko pripravili na výrobu produktov Fit-day. Nebolo ľahké proj t všetkými skúškami, testami a kontrolami, ale nakoniec sa všetko vďaka ich úsiliu podarilo. Našli dodávateľa surovín, ktoré zodpovedali tej najvyššej kvalite. Potom dorazili všetky stroje, prišla veľká kontrola, ktorá všetko schválila a spustila sa výroba. Postupom času sa do projektu zapájalo viac ľudí dokonca aj všetci z rodiny. Myšlienka FIT-DAY sa tak stala reálnou a postupne sa začala šíriť. Dnes produkty Fit-day nájdete už v 18 krajinách sveta.

Každý deň pre Vás Jakub s Jitkou pracujú a aj víkendy trávia skúmaním nových ingrediencií, surovín a snaží sa vymýšľať nové príchute a produkty, aby vám mohli dať to najlepšie čo príroda ponúka. Snažíme sa a budeme vám prinášať produkty, do ktorých sme vložili všetko potrebné pre vaše dokonalé ráno. Sme radi, že vás každým dňom pribúda a ďakujeme vám za všetky vaše emaily a otázky.
 
Ďakujeme.
Jakob a Jitka