Náš príbeh

On bol bankár, ona milovníčka zdravej výživy. Jakub, ktorý denne dochádzal desiatky kilometrov za prácou do Ostravy, nemal na jedlo veľa času, to viedlo k nezdravému stravovaniu a nadbytočným kilogramom. Pretože sa Jitka už od mladosti zaujímala o zdravý životný štýl, rozhodli sa s Jakubom pre zmenu. Pri snahe o zdravé stravovanie ale neustále narážali na chemicky spracované potraviny. Nakoniec začali svoju vlastnú cestu, keď zistili, že s produktmi z obchodov to nepôjde.

Hľadanie nutrične hodnotných potravín priviedlo mladý pár na vegánsky spôsob života. Stredobodom ich záujmu sa stali rastlinné bielkoviny, problémom však bola dostupnosť. Nakoniec ale uspeli a začali si tvoriť vlastné raňajky a desiate, plné živín a energie.

Neustále ladenie jedálneho lístka a hľadanie nových alternatív viedlo k túžbe podeliť sa o svoje poznatky s ostatnými. V roku 2012 tak prišiel zásadný krok, a to neľahká cesta k vlastnému podnikaniu a produktom. Fit-day sa stal skutočnosťou a mladý pár kráčal v ústrety úspechu.

 

Jakub a Jitka - zakladatelé Fit-day

 

Od skromných začiatkov, keď pre vás dňom i nocou navrhovali dizajnové etikety, testovali nové produkty a balili zásielky, už uplynul nejaký ten čas. Teraz už úspešných podnikateľov nájdete v malebných priestoroch prvorepublikovej továrne s modernou výrobnou linkou. Napriek tomu, že výrobky distribuujú do viac ako 18 krajín sveta, na kvalite ani zápale nič neubrali.

A čo sa deje vo Fit-day dnes? Hlavnou zmenou je prechod na jemný mikronizovaný proteín, inovácie receptúry a širšia ponuka príchutí i produktov.

S Fit-day sme si splnili náš sen a veríme, že Fit-day produkty vám zase pomáhajú plniť tie vaše.

Jakub & Jitka

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.