Často kladené otázky

Aká je cena dopravy?
 
Pre doručenie vašich zásielok ponúkame dva spôsoby dopravy, každý sa potom individuálne líšia rýchlosťou a spôsobom.
 
PPL - cena dopravy € 4

Zásielkovna - cena dopravy € 2

Príplatok za dobierku - cena € 1
 
Môžu vaše produkty tehotné či dojčiace ženy?
 
Aj napriek tomu, že sú všetky naše produkty vyrobené z prírodných surovín, nedokážeme určiť dopady na jednotlivca. Stévia čoby rastlinné sladidlo, ktorú nájdete v našich produktoch, nebola dostatočne vytestovaný na tehotných, dojčiacich ženách a deťoch do 5 rokov. Preto musíme z nariadenia Európskej únie toto tvrdenie uvádzať na každej etikete. Odporúčame prebrať prípadnú konzumáciu s ošetrujúcim lekárom. Potom je už rozhodnutie na samotné mamičke. Je to ochrana ako pre vás, tak aj pre nás.
 
Ako inak využiť proteín?
 
Prípravou nápoje v shakeri to rozhodne nekončí. Proteíny majú širokú škálu využitia, a vy tak máte rôzne možnosti, ako svoje telo obohatiť o prospešné bielkoviny.

Okrem nápoje možné pridať Fit-day proteín do vašej rannej kaše, dezertov alebo ovocného smoothie.

 
Aký je najlepší produkt na chudnutie?
 
Na trhu nájdeme širokú škálu prostriedkov k chudnutiu. Minimum z nich je však prírodného zloženia. Fit-day produkty sú založené na rastlinnej bielkovine s prísnym dohľadom na pôvod a spracovanie každej ingrediencie.

Naše nápoje neobsahujú chémiu, pomáhajú zasýtiť a potláčajú chuť na sladké. Ideálny doplnok v rámci diétneho programu.

Okrem samotných produktov ponúkame tiež Santiagovu diétu, kde je vypracovaný až 60-dňová plán s cieľom vybudovať u jedinca návyky zdravého stravovania.
 
 
K čomu slúži detox?
 
Detox alebo tiež očistná kúra je ozdravný proces, ktorý prečistí vaše telo, posilní imunitu a uľaví organizmu. Vďaka vysokému obsahu zeleniny sú detoxikačné nápoje plné vlákniny a minerálov.

Procedúra vyplaví toxíny a odľahčí preťaženým orgánom.

Takýto proces je vhodné podstúpiť raz až dvakrát ročne, kedy sa v tele hromadia škodliviny zo vzduchu, jedla alebo stresu.
 
Prečo vaše produkty nie sú vhodné pre deti do 5 rokov?
 
Všetky naše produkty sa vyznačujú vysokým obsahom proteínu a pridaným sladidlom steviol-glykozid (stévie). Stévia nebola Európskou úniou dostatočne vytestovaný na deťoch do 5 rokov, a preto musíme zo zákona toto tvrdenie uvádzať na každej etikete.

U príjmu bielkovín platí, že ľudské telo by malo prijať za deň len toľko gramov bielkovín, koľko zodpovedá váhe daného jedinca. Na 1 kg hmotnosti = 1 g bielkoviny DENNE. Napr. pri hmotnosti dieťaťa 7 kg je maximálna denná príjem 7 gramov bielkoviny.

Konzumáciu našich produktov odporúčame deťom od 5 rokov. U mladších jedincov je nutná konzultácia s ošetrujúcim lekárom.
 
Kedy sa užíva proteín premium?
 
Rad premium patrí medzi nápoje s najširším využitím a prémiovú kvalitou. Skvele sa hodí pre doplnenie bielkovín na dennej báze.
 
Fit-day produkty sa skvele hodí na doplnenie energie počas dňa, prísada do pečenia a varenia, na obohatenie smoothie a ovocných koktailov.
 
Obsahujú vaše produkty rafinované cukry alebo laktózu?
 
Všetky naše produkty sú čisto prírodné, bez lepku, pridanej chémie alebo konzervantov.
 
Fit-day nápoje sú dosladzované iba steviol-glykozid (stévie), ktorá je rovnako ako zvyšok surovín rastlinného pôvodu.
 
Slúži vaše produkty ako doplnok stravy alebo ako náhrada stravy?
 
Fit-day produkty sú zložené len z čistého ovocia a zeleniny, bez akejkoľvek chémie či aróm. Preto sú tiež zaradené v kategórii nealkoholických nápojov so zvýšeným obsahom bielkovín so sladidlom steviol-glykozid (stévie).
 
Naše nápoje sa skvele hodí ako rýchla desiata, podpora rastu svalovej hmoty alebo náhrada bielkovín pre vegetariánov či vegánov.
 
Nejedná se však o plnohodnotnou náhradu hlavních jídel!
 
Obsahujú vaše produkty lepok?
 
Všetky naše výrobky sú plne bezlepkové. Teda je môžu bez obáv konzumovať alergici i celiaci.
 
Jediné v čom nájdete ovsené vločky je rad Cake, kde však využívame bezlepkovú variantu.
 
Aké je správne dávkovanie a užívanie?
 

Odporúčame konzumovať 45 g prášku, 1 - 2x denne. To zodpovedá jednej odmerke, ktorá je súčasťou 900 g balenia. U 135 g balenie sa jedna dávka rovná 5 vrchovatými polievkovým lyžiciam.

Okrem samotnej konzumácia je vhodné dodržiavať pár jednoduchých pravidiel, pre správne účinky Fit-day produktov.

-dodržovat pitný režim
-omezit alkohol
-omezit sladké pokrmy
-dbát na kvalitný spánok
-držet sa zdravého stravovania

 
Sú vaše produkty vhodné na pečenie či varenie?
 
Fit-day produkty sú vhodné nielen na pitie, ale aj k obohateniu najrôznejších pokrmov. Skvele sa hodí na pečenie koláčov alebo proteínového chleba. Možno ich využiť ako alternatívna zahusťovadlo do omáčok či k obohateniu raňajkových kašou, jogurtov a čerstvých smoothies.
 
Sú vaše produkty ľahko stráviteľné?
 
Fit-day proteínové nápoje sú založené na báze mikronizovanej bielkoviny. Tá sa vďaka jemnej konzistencii ľahko rozpúšťa a dobre trávi.
 
Schudnem po vašich produktoch?
 
Bohužiaľ nepredávame zázračné koktaily, po ktorých bez akéhokoľvek úsilia znížite svoju hmotnosť. Vďaka rastlinnému zloženiu ale Fit-day produkty podporí diétny program a na dlhé hodiny zasýtia organizmus.

Nápoje sú však stále len doplnok, teda je vhodné nakombinovať ich s vyváženou stravou a pohybom.

Pre záujemcov o redukčné programy sme pripravili Santiagovu diétu, ktorá okrem samotného balíčka produktov ponúka návod na zostavenie jedálnička až na dobu 60 dní.
 
Aký váš produkt mi pomôže najrýchlejšie schudnúť?
 
V prípade vážneho záujmu o chudnutí sme si pre vás pripravili program Santiagovu diéty, ktorá efektívne a bez zbytočného hladovania napomáha zhodiť prebytočné kilá.
 
Kde nájdem vaše kamenné predajne?
 
V súčasnosti môžete nájsť naše produkty vo vybraných zdravých výživách v rámci celej ČR a okrajovo aj v SR.

A ak si objednáte tovar s osobným prevzatím môžete navštíviť sídlo našej firmy v Hlubočkách.
 
Produkt mi nechutí! Čo mám robiť?
 
Moc nás mrzí, že výrobok nie je podľa vašich predstáv.

Zo začiatku sa môže zdať špecifická chuť zvláštne, najmä pri prechode z doslazovaných produktov. Dajte nápojmi aspon týždeň šancu, potom ani nespoznáte prítomnosť rastlinné bielkoviny.

Fit-day produkty si kladú za cieľ poskytnúť vášmu organizmu zdravý prísun živín a maximálnu podporu pri výkonoch. Neustále sa snažíme naše zmesi vylepšovať, avšak so zachovaním prírodného zloženia.
 
Aké je správne využitie Santiagovu diéty?
 
Náš program ocenia všetci tí, ktorí trpia nadváhou a hľadajú jednoduchú, ale účinnú diétu s presahom do budúcnosti. Santiagovu diéta je revolučný procedúra, ktorá ukazuje efektívnu cestu k vysnívanej postave s pomocou ovocia a zeleniny.
 
Nemôže po diéte nastať jojo efekt?
 
Ide o jav, ktorý nastáva po extrémnejších diétach. Telu chýba potrebné látky, a preto sa jedinec nasýti "po svojom", čím dôjde k opätovnému nabratie hmotnosti. Často sa stáva, že práve diétne programy so zlou skladbou živín majú spomínaný efekt.

Naša diéta je poctivo odskúšaná, a zostavená tak aby zaistila pocit sýtosti a celkový príjemný priebeh. Počas 60 dní, keď je program v behu sa postupne učíte, ako denne fungovať na zdravej strave a vyhýbať sa nezdravým potravinám.

Po ukončení je vhodné aspoň čiastočne dodržiavať výživové odporúčania a recepty obohatené o zeleninu. Jedine tak zabránite nežiadúcemu jojo efektu.
 
Čo sa stane, keď prekročím odporúčanú dennú dávku?

Najprv je dôležité povedať, že silne neodporúča prekračovať dennú odporúčanú dávku, kedy 1 g bielkovín = 1 kg ľudskej hmotnosti za deň. Pri konzumácii našich nápojov sú zapojené do činnosti všetky filtračné orgány (pečeň, obličky), v prípade nadmernej konzumácie dochádza k ich zaťaženia.


Riziko prípadného poškodenia pečene alebo obličiek môže nastať iba v extrémnych prípadoch dlhodobej nadmernej konzumácie. Ak nedopatrením prekročíte DOD nehrozí žiadne nebezpečenstvo, poškodenie či vedľajšie účinky. V rámci dávkovanie je najlepšie používať sedliacky rozum a dať telu len toľko bielkovín koľko potrebuje.

* DOD - denná odporúčaná dávka

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.