Skúšali ste piť smoothie každý deň? Tieto dôvody vás presvedčia

Každodenné pitie smoothie môže človeku priniesť veľké množstvo zdravotných benefitov. Mnoho ľudí neprijíma dostatok vitamínov a minerálov a práve pre nich smoothie predstavuje ideálny spôsob, ako telu dodať všetky potrebné živiny rýchlou a prirodzenou cestou.

 

5 dôvodov, prečo piť pravidelne smoothie

Zlepší sa vám trávenie a získate pocit sýtosti

Hneď ako si začnete každé ráno pripravovať domáce smoothie, čoskoro zistíte, že sa vám výrazne zlepšuje trávenie a miznú zažívacie ťažkosti. Deje sa tak vďaka tomu, že ovocie aj zelenina obsahujú množstvo vlákniny, ktorá prirodzene podporuje funkciu čriev a zároveň navodzuje pocit sýtosti.

No jednako, je veľmi dôležité smoothie nutrične vyvážiť. Pridávajte si do ovocných smoothie ľanové a chia semienka, špenát, ale aj kvalitný naturálny proteín.

 

Fľaša zeleného smoothie z jablka, uhorky, citrónu a špenátu

 

Posilníte imunitný systém

Pravidelná konzumácia ovocia a zeleniny pomáha bojovať proti najrôznejším chorobám a zároveň posilniť imunitný systém. Hlavne v zimnom období je dôležité prijímať dostatok vitamínov.

Smoothie sú jednoduchá forma, ako prijať všetky potrebné živiny a zároveň ich možno obohatiť určitými prísadami, ktoré silne podporujú imunitný systém. Ako príklad poslúži zázvor, škorica či kurkuma. Pomaranče predstavujú skvelý zdroj vitamínu C a lesné plody sú zase bohaté na antioxidanty.

Doplníte bielkoviny aj minerály chutnou a nenáročnou formou 

Väčšina ľudí je počas pracovných dní natoľko zaneprázdnená, že je pre nich veľmi náročné každý deň pripraviť zdravý a nutrične vyvážený obed alebo desiatu.

Pitie smoothie preto prináša mnoho výhod aj v prípade, keď vediete hektický život. Živiny, ktoré tieto ovocné či zeleninové kokteily obsahujú, umožňujú ľudskému telu fungovať na najvyššej možnej úrovni počas celého dňa.

Budete hydratovaní

Tým, že každé smoothie obsahuje značné množstvo vody, dopĺňa človek prirodzene pitný režim, a udržuje tak svoje telo hydratované.

Dostatočná hydratácia je jedným z najdôležitejších aspektov ľudského zdravia. Napriek tomu je mnoho ľudí dehydratovaných, nakoľko sa na pravidelný pitný režim jednoducho zabúda. Smoothie teda predstavujú skvelý spôsob, ako si zaistiť dostatočný príjem vody.

 

Dva poháre smoothie s čerstvým ovocím a zeleninou

 

Potlačíte chuť na sladké

Takmer každý z nás občas má chuť na sladké. Napríklad chuť na čokoládu väčšinou indikuje, že telu chýba horčík. Samozrejme, chute môžu byť spôsobené aj vypestovanou závislosťou na cukre.

V týchto prípadoch sú smoothie opäť skvelým riešením. Nielen, že vaše telo ich prostredníctvom prijme prírodný cukor z ovocia, ale môžete si rovnako pripraviť také smoothie, ktoré vám chuťovo bude pripomínať poctivý čokoládový kokteil.

Smoothie vám všeobecne môže pomôcť počas dňa regulovať chute, nakoľko keď prijmete dostatok vody a všetky základné živiny, vaše telo nebude už nič iné k svojmu optimálnemu fungovaniu vyžadovať.

Smoothie pripravené za dve minúty?

Vyskúšať môžete aj hotové ovocné a zeleninové smoothie od Fit-day, ktoré sa pýši 100 % prírodným zložením, obsahom mikronizovaného proteínu a dennou odporúčanou dávkou vitamínu C v každej porcii. Navyše vám ušetrí čas, môžete zabudnúť na všetko krájanie ovocia a zeleniny a dokonca nebudete musieť zapínať ani mixér. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.