Začnite deň nápadito a zdravo: Proteínová ovsená kaša na raňajky

Ovsená kaša je bezkonkurenčnou voľbou, ako hneď ráno naštartovať metabolizmus, zahnať pocit hladu a zároveň si aj pochutiť. Je voňavá, nutrične výživná a možno ju pripraviť snáď na sto spôsobov. Teraz si ju navyše môžete dopriať aj počas troch minút bez predchádzajúcich príprav – Fit-day predstavuje nový rad proteínových kaší, vylepšených o prémiové ingrediencie.

 

Ovsená kaša v miske s čučoriedkami, banány a šalvie semienkami na drevenom pozadí

 

Raňajky budúcnosti – mikronizovaný proteín a MCT olej

Aj keď majú ovsené vločky veľa blahodarných účinkov na zdravie človeka samy o sebe, v špeciálne navrhnutých proteínových kašiach ich dopĺňa hneď niekoľko ďalších, pozitívami nabitých surovín. 

V každej porcii preto nájdete 13 % obsah mikronizovaného proteínu, s ktorým sa doteraz nemôžete stretnúť v žiadnom produkte iného výrobcu. Ide o revolučne upravený proteín, ktorý ponúka vyššiu mieru vstrebateľnosti bielkovín, jemnejšiu textúru pre krémový nápoj bez hrudiek aj lepšie chuťové vlastnosti.

MCT olej, obľúbený moderný výživový doplnok posledných rokov, je priezračný, ľahko vstrebateľný tuk neutrálnej chuti, ktorý sa získava z kokosového či palmojadrového oleja. Môže ponúknuť mnoho benefitov – od podpory chudnutia cez obmedzenie rizika vzniku srdcových chorôb až po rýchly zdroj energie. 

Práve posledný bod je dôvodom, prečo MCT olej nájdete aj vo Fit-day proteínovej kaši. Ranné vstávanie dokáže byť náročné a rozospatý organizmus nutne vyžaduje dávku energie. Jedinečnou vlastnosťou MCT oleja je navyše tá skutočnosť, že funguje ako palivo s okamžite nastupujúcim účinkom nielen pre telo, ale aj pre mozog.

Autentická chuť bez chémie

Pretože si zakladáme na 100 % prírodnom zložení našich výrobkov, o autentickú chuť bez použitia chémie sa v prípade kaší postará napríklad výberové ekvádorské kakao, BIO kakaové bôby, sušené ovocie alebo strúhaný kokos a BIO kokosové mlieko. Vďaka jeho obsahu navyše stačí pridať iba vodu a kaša je aj napriek tomu krásne jemná a krémováNa výber je z príchutí banán-čokoláda, kokos-vanilka a jablko-škorica.

 

Ovsené vločky s drevenou lyžicou a klasy

 

Sú ovsené vločky skutočne natoľko zdravé?

Áno, sú. V skutočnosti sa radia medzi vôbec najzdravšie potraviny vhodné na raňajky, presvedčte sa prečo. Ovsené vločky:

  • sú sýte a odďaľujú pocit hladu
  • podporujú trávenie a zlepšujú hladinu cukru v krvi
  • sú bohaté na vitamín K, vitamíny skupiny B a minerály, ako vápnik, železo a fosfor
  • obsahujú obilninovú vlákninu beta glukán, ktorá prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi
  • vďaka škrobu telu dodávajú rovnomerne sa uvoľňujúcu energiu
  • obsahujú zdraviu prospešné tuky a antioxidačné zlúčeniny
  • sú nízkokalorické

Raňajky a desiata pre aktívnych športovcov, deti aj dojčiace a tehotné

Vďaka použitým ingredienciám bez alergénov si na proteínovej kaši môže pochutiť skutočne každý, vrátane detí od troch rokov, tehotných a dojčiacich či celiatikov a jedincov so zvýšenou citlivosťou na laktózu. Produkt je teda vhodný aj pre vegánov.

 

Ovsená kaša s jahodami, mandľami a džbánkom mlieka

 

Dávka energie a živín navyše príde vhod nielen počas rána, ale kedykoľvek počas dňa – ide o výživnú desiatu skvelú napríklad pred tréningom. Zmes stačí iba vsypať do misky (50 g), zaliať horúcou vodou, zamiešať a nechať odstáť 3 – 5 minút v závislosti na tom, nakoľko hustú konzistenciu si prajete. Aj keď je Fit-day ovsená kaša chuťovo vyladená už v základe, môžete ju, samozrejme, ešte vylepšiť o vaše obľúbené čerstvé aj sušené ovocie, orechy a semienka alebo med.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.