Energia v miske: Čučoriedková smoothie bowl s proteínom

To, že naše ovocné proteínové smoothie zvládnete behom niekoľkých desiatok sekúnd pripraviť kedykoľvek a kdekoľvek určite dobre viete. Čo ste ale dosť možno ešte neskúšali, je vziať si na smoothie lyžičku a vychutnať si ho z misky, navyše vylepšenej o ďalšie ovocie, ale napríklad aj o oriešky alebo superpotraviny. Pokiaľ sa vám už zbiehajú sliny, na nič nečakajte a naskočte na trend farebných smoothie bowls. Táto obzvlášť nadchne všetkých, ktorí nikdy neodolajú kombinácii šťavnatých čučoriedok, malín a černíc.

 

Čučoriedková smoothie bowl s proteínom, malinami, ostružinami a ríbezľami

 

Čo budeme na recept potrebovať?

Na smoothie bowl (1 porcia):

45 g Fit-day Proteín smoothie long-life

100 g mrazených čučoriedok

2 banány

100 ml rastlinného mlieka

50 ml vody

Na dozdobenie:

zmes lesného ovocia, lyžička lucumy

 

Postup:

Všetky ingrediencie dáme do mixéra a mixujeme dohladka. Pokiaľ sa nám zmes zdá príliš hustá, môžeme nariediť vodou, v opačnom prípade pridáme o niečo viac banánu. Keď máme hotovo, prelejeme obsah mixéra do pripravenej misky, dozdobíme ovocím a zľahka poprášime lucumou. Dezert najlepšie chutí čerstvo pripravený, v chladničke ale vydrží aj pár hodín.

Ak sa do receptu pustíte a budete na výsledok patrične hrdí, nezabudnite svoj kuchársky um zvečniť a označiť nás na Instagramu alebo použiť hashtag #fitdayrecepty.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.