Zdravšie pečivo: Nepečené figovo-mandľové guličky

Že sú Vianoce za rohom a vy ešte nemáte hotové pečivo? Hoďte starosti za hlavu, rúru nechajte vypnutú a pripravte si s nami vynikajúce nepečené guličky zo sušených fíg a mandlí. Nebudete potrebovať nič viac ako 4 ingrediencie plus jednu bonusovú, v ktorej môžete guličky poriadne vyváľať pre ešte väčší chuťový zážitok. A čo je na recepte vôbec najlepšie? Nezaberie vám viac ako pol hodiny, takže nebojte, stále zostane dostatok času na zvarák aj nákup darčekov.

 

Guľôčky obalené v kakaovom prášku na vianočnom pozadí

 

Čo budeme potrebovať?

Na guličky (cca 12–14 kúskov):

150 g sušených nesladených fíg

45 g ovsených vločiek

65 g mandlí

lyžice tekutého medu alebo javorového sirupu

Na obalenie:

kvalitný kakaový prášok, strúhaný kokos, drvené mandle, semienka...

 

Postup:

Figy prekrojíme, zbavíme stopky a vložíme do mixéra spoločne s vločkami a mandľami (môžu byť blanšírované, ale nemusia). Ingrediencie starostlivo mixujeme a na záver pridáme polievkovú lyžicu medu alebo javorového sirupu. Mixér necháme ďalej pracovať, kým nevznikne mierne lepivá tvárna hmota, z ktorej vymodelujeme súmerné guličky. Na tých si môžeme pochutnať len tak, alebo ich obaliť v kakau, kokose alebo napríklad drvených mandliach – záleží len na vás.

Ak sa do receptu pustíte a budete na výsledok patrične hrdí, nezabudnite svoj kuchársky um zvečniť a označiť nás na Instagramu alebo použiť hashtag #fitdayrecepty.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.