Jarné jogurtové smoothie s mangom a kurkumou

Láka vás teplejšie počasie k lahodnému ovocnému drinku, ktorý dodá telu množstvo vitamínov a zároveň je ľahký a jemný? Skúste to s jarným receptom na sladké mangové smoothie s jogurtom a pikantnou kurkumou. Fit-day proteínové smoothie v základe obohatí nápoj o takmer 13 gramov bielkoviny a dennú odporúčanú dávku prírodného vitamínu C na porciu.

Prečo si vychutnať smoothie s mangom a kurkumou?

Mango patrí medzi nutrične najvyváženejšie druhy ovocia. Vďaka svojmu zloženiu sa stáva skvelou výživou pre vnútorné orgány a je tak účinnou prevenciou vzniku mnohých zdravotných problémov – konzumáciou manga môžete napríklad napomôcť ochrane pečeňových buniek pred poškodením.

Mango tiež obsahuje ohromné množstvo vitamínov a minerálov, ako je vápnik, fosfor, železo, zinok alebo mangán a je silným antioxidantom.

Chudnete? Mango vám pomôže

Mango patrí do skupiny diétnych potravín. Preto ho možno bez problémov odporučiť všetkým, ktorí sa snažia schudnúť alebo dodržujú zásady racionálnej výživy. Mango napomôže redukcii váhy tým, že:

  • detoxikuje organizmus,
  • pomáha s odvodňovaním organizmu – má močopudné účinky,
  • zlepšuje pravidelné vyprázdňovanie,
  • podporuje metabolizmus.

Mango tiež okrem iného:

  • posilňuje imunitný systém,
  • pomáha vyrovnávať kyslosť v organizme,
  • zlepšuje pamäť a celkovú koncentráciu,
  • čistí pokožku.

Kurkuma pre zdravé srdce a normálnu funkciu pečene

Pretože okrem exotického manga nájdete v smoothie tiež kurkumu, za zmienku rozhodne stoja aj jej účinky. Toto výrazne žlté korenie charakteristické svojou ešte výraznejšou, ľahko pálčivou chuťou je výborným antioxidantom, ktorý podporuje zdravie srdca, mozgu, celého pohybového aparátu aj normálnu funkciu pečene.

 

Mangové smoothie s lyžičkou kurkumy na zelenom listu 

 

Recept na jogurtové smoothie s mangom a kurkumou

Ingrediencie na 2 porcie:

2 mangá

100 g bieleho jogurtu

1 pohár kokosového mlieka

90 g Fit-day smoothie mango-berry

2 čajové lyžičky kurkumy

lyžica medu

voda podľa potreby

Postup: 

Do mixéru vložíme 2 mangá a jogurt, pridáme kokosové mlieko, med a kurkumu. Prisypeme zmes smoothie a dolejeme vodou podľa potreby. Všetko rozmixujeme dohladka a podávame.

Môžete dozdobiť plátkami manga a štipkou kurkumy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.