Jahodovo-černicová smoothie bowl s čokoládou

Tiež bojujete počas horúceho leta s pravidelným jedálničkom? Úplne vám rozumieme, skrátka nie je hlad ani chuť. Presne pre takéto dni, kedy je jediným riešením servírovať na stôl niečo ľahké a predovšetkým osviežujúce, je ako stvorená naša proteínová smoothie bowl plná vitamínov a antioxidantov. Pripravte sa na perfektne vyváženú chuť sladkých jahôd a kyslastých černíc, zjemnenú kokosovým mliekom a kúsky kvalitnej čokolády.

 

Jahodovo-černicová smoothie bowl s kostičkami čokolády na sivom pozadí so zlatou lyžičkou

 

Čo budeme potrebovať?

Na smoothie (1 porcia):

45 g Fit-day proteín smoothie jahoda-čokoláda

100 g čerstvých jahôd

75 g čerstvých alebo mrazených černíc

2 mrazené banány nakrájané na kolieska

50 ml kokosového mlieka

Na dozdobenie:

štvrťky jahôd, pár černíc (alebo iného lesného ovocia), kúsky čokolády alebo napríklad kakaové bôby (príjemne chrumkajú!)

 

Postup:

Do mixéra vložíme umyté jahody, černice a banány. Zalejeme kokosovým mliekom a prisypeme dve odmerky proteínového smoothie. Ingrediencie starostlivo mixujeme, kým nezískame hladkú zmes hustej konzistencie.

Keď máme hotovo, prelejeme obsah mixéra do pripravenej misky a dozdobíme podľa fantázie jahodami, černicami a čokoládou. Dezert chutí najlepšie čerstvo pripravený, v chladničke ale vydrží aj pár hodín – otázkou je, kto odolá.

Ak sa do receptu pustíte a budete na výsledok patrične hrdí, nezabudnite svoj kuchársky um zvečniť a označiť nás na Instagramu alebo použiť hashtag #fitdayrecepty.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.