Krabičková diéta

KRABIČKOVÁ DIÉTA

Je jednou z mnohých druhov redukčných diét. Zámerom je Vás naučiť zdravému stravovaniu, jesť pravidelne v daných časových intervaloch. Snaží sa primäť svojich užívateľov konzumovať nutrične a kaloricky vyváženú stravu v obmedzenom množstve, za to však častejšie.

Krabičková diéta funguje na princípe pravidelného dávkovanie dieteticky upraveného jedla, pričom konzument nesmie jesť nič iné. Úmyslom je naučiť Vás to, aby ste jedli v pravidelných intervaloch malé množstvo jedla namiesto toho, aby ste mali jedlo len trikrát denne veľké porcie.

fitday%20boxes 

Zloženie diéty

-Jedlo by ste mali konzumovať 5 krát denne.

-vydatná raňajky, vhodné sú cereálie, potraviny s obsahom vlákniny

-ľahká desiata pred obedom

-ľahký obed

-malá desiata, napríklad zeleninový šalát.

-večera by potom mala byť len malým záverom celého dňa. Ideálne je jesť na večeru potraviny bohaté na proteíny, po ktorých sa Vám bude lepšie zaspávať.

 

 

Ako pripravovať jedlo pri krabičkovej diéte

Aj keď by zloženie vašej stravy malo byť od výživového poradcu šité na mieru priamo Vám, môžeme vám poskytnúť pár rád, ktoré vám pomôžu pri zostavovaní Vášho jedálnička.

Predovšetkým je nevyhnutné, aby vaše jedlo obsahovalo čerstvé ovocie a zeleninu, ideálne v surovom stave. Tu je nutné spomenúť to, že je lepšie konzumovať domáce sezónne produkty, miesto konzumácia cudzokrajného ovocia a zeleniny, ktoré k nám príde nezrelé a na pulty predajní prichádza z dozrievární. Ďalej nahraďte klasické pečivo pečivom celozrnným, ktoré neobsahuje toľko lepku. Pozor na pečivo dofarbované karamelom, ktoré sa len snaží vyzerať ako celozrnné. Maximálne obmedzte množstvo prijímaného cukru a čo sa týka dodržiavania pitného režimu, za bežných podmienok možno minimálnu dennú potrebu tekutín vypočítať týmto jednoduchým spôsobom: 0,5 litra na každých 15 kilogramov hmotnosti. To znamená, že ak vážite 90 kg, vypočítate svoju priemernú potrebu tekutín nasledovne: 90: 15 = 6,  6 krát 0,5 litra sa rovná minimálne 3 litre tekutín

Čo sa týka množstva potravy, tak nemá zmysel príliš zložito počítať energetický obsah každého kúsku zeleniny, ktorú si dáte do jedla. Je to príliš komplikované a zbytočné. Namiesto toho sa naučte si pripravovať také množstvo jedla, ktoré vás dostatočne zasýti. V obchode nezabúdajte na to, že je potrebné kupovať kvalitné potraviny. Väčšinu z nich v supermarkete nekúpite. Hlavne vajíčka, med, zeleninu a ovocie by ste si mali zháňať radšej u výrobcu.

Ak si nechcete pripravovať svoje krabičky každý deň, navštívte stránku fit-day.cz. S ich výrobkami si pripravíte koktejly hotové do dvoch minút. Môžete nimi mnohokrát nahradiť raňajky, obed, desiatu alebo večeru.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.